Pracuji na výrobku pro vás nebo připravuji balíčky k odeslání. Jestli se chcete na něco zeptat určitě mi zavolejte : 724 004 059 Honza

Místa v přírodě vyvolávají pocity

Mista-vyvolavaji-pocity-nahled 

Dnešní článek o příjemném tématu, které nedokáže nikoho v představách svázat nejrůznějšími daty, fakty a událostmi historie nebo současnosti. Jistě každý si dokáže za zavřenýma očima představit místo jemu milé, na které vzpomíná a například je spojené s nějakým intenzivním zážitkem.

 

Ještě dříve, než se pro nás příroda stala zdrojem sportovních aktivit, tak byla místem, jež lidem vkládala do myslí příjemné pocity, které v nich vyvolávali různé představy. Dnes se můžeme ztotožnit s těmito pocity například při čtení historických románů, bájí a pověstí. Je to úžasné, jakým způsobem na nás dokážou místa v přírodě působit.

Někdy to jsou pocity radosti a štěstí, ale také lidé trávící čas venku, aby si ulevili od svých starostí a smutků. Možná jsme už zapomněli, že příroda dokáže být léčitelem našich smutků a hledáme dnes řešení všemi moderními způsoby nebo je neřešíme vůbec. A jak to máte vy? Dokážete si najít čas sami pro sebe a vyrazit někam ven? Jistě to stojí za pokus, protože na mnohé otázky můžete právě tam najít odpovědi.

 

v-prirode-skaly

Učme děti pohybu v přírodě. Jistě poznají mnoho kamarádů, kteří jim budou oporou.

Nechme skrz sebe proudit energii přírody

Možná jste někdy viděli, jak malé dítě objímá strom. Myslíte, že je to náhoda nebo si sami vybavujete, jak i vy, jako malé děti jste objímali stromy? Ten, kdo nechá telefon v kapse nebo doma a sedne si na chvíli na zadek, může kolem sebe vnímat všechnu tu energii stromů ohýbajících se ve větru nebo skalních masivů, které dávají na odiv svojí důstojnost. Pokud jste po zimě, kdy odtává sníh, stáli poblíž horského potoka nebo řeky, tak jste jistě vnímali tu mocnou energii. Stojí to za to!

 Někdy až narazíte na strom, který vás ohromí, bez velkého rozmýšlení ho obejměte a zavřete oči. Dejte tomuto okamžiku na chvíli šanci a možná vás tento zážitek příjemně překvapí. S přírodou jme spojeni už velmi dlouho a tím máme i velmi mnoho společného.

 

banner-batoh-jednodenni2

 

Pohledy z výšek hor a kopců

Jedny z nejsilnějších dojmů v nás vyvolávají také pohledy z výšek hor a kopců do údolí. Tímto bychom vás rádi pozvali na jedno místo v České republice, které je k těmto výhledům prakticky stvořeno. Malebné horské městečko Vysoké nad Jizerou nabízí úžasné pohledy od Jizerských hor přes Krkonoše, Kozákov, Ralsko, Černou studnici až po Ještěd.

Samotné stoupání do tohoto městečka vás začne ohromovat postupným odkrýváním rozsáhlých okolních údolí, až nakonec váš cíl končí prakticky jen pár metrů pod nebem. Město Vysoké nad Jizerou pro vás turisty a cestovatele připravilo velmi pěkně zpracovanou mapku s náhledy těch nejhezčích míst do rozsáhlého okolí.

 

banner-batoh-vicedenni (3)

 

Zde je malá ukázka, jaké výhledy vám může okolí městečka nabídnou a rozhodně také navštivte stránky Vysoké nad Jizerou, kde se můžete předem detailně seznámit s možnostmi vašeho výletu.

 

v-prirode-mapa-mist

 

Když už jsme u města Vysoké nad Jizerou, tak i v této spojitosti vám nabídneme další významnou osobnost:

 

Antonín Bartoň ml.

(1908 - 1982)

Tento úspěšný muž byl ve své době reprezentantem a olympionikem v lyžování. Se svým otcem vyráběl v rodinné truhlárně lyže, na kterých po práci trénoval. Vyhrával mládežnické závody a později se účastnil armádních závodů po celé Evropě. Antonín Bartoň dosáhl sportovních úspěchů mezi něž patří například Mistr Polska a Francie. Samozřejmě bodoval na domácí půdě a stal se trojnásobným mistrem ČSR. Bohužel před konáním zimních olympijských her v roce 1936 si zlomil nohu a jakožto favorit musel odstoupit a ukončit sportovní kariéru. Nadále se věnoval výrobě lyží až do roku 1976. Pro zajímavost, jeho otec Antonín Bartoň starší byl účastníkem známého závodu na lyžích, při kterém zemřeli závodníci Bohumil Hanč a Václav Vrbata.

 

v-prirode-antonin-barton

 

Antonín Bartoň ml. (1908 - 1982)

 

banner-batohy-do-clanku

 

 

zdroj : info.vysokenadjizerou.cz

 

Zpět do obchodu