Pracuji na výrobku pro vás nebo připravuji balíčky k odeslání. Jestli se chcete na něco zeptat určitě mi zavolejte : 724 004 059 Honza

Kožená čutora jako symbol bohatství a moci

Kožená čutora byla v minulosti často považována za privilegium :). Byla totiž drahá a těžko dostupná. Kožená čutora se vyráběla ručně a z kvalitní kůže, což zvyšovalo její cenu. Navíc, kožené čutory byly často zdobené různými vzory a symboly, a to také samozřejmě zvyšovalo jejich cenu.

V minulosti byla kožená čutora často používána jako statusový symbol, protože byla považována za luxusní a drahou věc. Pouze ti, kteří měli dostatek finančních prostředků, si mohli dovolit koženou čutoru a tím pádem se stala symbolem bohatství a moci.

 

Jak se tehdy vyráběla kožená čutora

Jednou ze zajímavostí o kožených čutorách je, jak už jsme zmiňovali, že byly často vyráběny ručně. Vzal se kus kůže, který se namočil a následně tvaroval do požadovaného tvaru a poté se sušil. Po vysušení se kůže opět namočila, aby změkla a znovu se tvarovala už do finální podoby. Tato práce byla často prováděna kvalifikovanými kožešníky, kteří byli schopni vytvořit kvalitní a odolné kožené čutory.

Další zajímavostí je, že kožená čutora byla často dekorována různými vzory a symboly. Tyto dekorace mohly být vyřezáváné nebo vyšívané a mohly zahrnovat různé symboly, jako jsou znaky rodiny, vojenské symboly nebo náboženské symboly. Tyto dekorace nejen zdobily čutory, ale také mohly mít praktický význam, jako například pomoci identifikovat vlastníka kožené čutory.

Kožená čutora také byla často používána jako sběratelský předmět a stávala se součástí historických a kulturních tradic různých komunit. Tyto kožené čutory se staly symbolem cestování, odvahy a dobrodružství.

Kožená čutora už není dnes tak drahá jako v minulých dobách a je dostupná pro většinu lidí. Jsou stále vyhledávané jako sběratelské předměty a jsou považovány za symbol historie a tradice. Někteří milovníci historie svou koženou čutoru s sebou rád bere na výlety, za dalším poznáváním, za dalším dobrodružstvím.

 

kozena-cutora-v-akci 

 

Symbol Privilegium

Na každém našem výrobku naleznete symbol Privilegium. Kožená čutora má na své přední straně nepřehlédnutelné masivní logo Privilegium. Co však značka Privilegium představuje?

Ke všem cestám nám po dlouhé časy pomáhal starý batoh po dědovi. Každý den naplněný svým obsahem, byl s námi kamkoliv jsme se vydali. Byl pro nás i vzácnou vzpomínkou na časy minulé. Svým opotřebovaným vzhledem na sobě nesl důležité životní momenty, které nám dodnes připomínají chvíle s blízkými lidmi i příjemné životní mezníky.

Dědův batoh nám stále visí na věšáku. Ale i tak jako si dědův batoh dlouho nesl svůj příběh, tak i my jsme chtěli začít příběh další, aby z něho mohli číst své zážitky třeba i naši potomci. Rozhodli jsme se, že začneme vyrábět ručně šité oblečení a ručně vyrábět vybavení do přírody, které učiní všem přírodu přístupnější.

Privilegium symbolizuje pozitivní přístup k poctivé ruční práci, podporuje lokální řemeslníky a jejich řemesla. Značka pomýšlí i na používání svých produktů nejen v přírodě, ale i ve městě. Proto šijeme oblečení, ve kterém se budete při procházení městem cítit stále komfortně a nebudete na sebe tolik upozorňovat nějakým historicky vypadajícími doplňky.

 

banner-batoh-vicedenni

 

Vojenská láhev neboli feldflaška

Feldflaška, také známá jako vojenská láhev, je skleněná nebo kovová láhev, která se používá k uchovávání a přenášení pitné vody nebo jiných tekutin pro vojenské účely. Tyto láhve se často používají v bojových situacích, při cestování pěšky nebo na táborech.

Feldflašky se vyráběli z různých materiálů, jako je sklo, hliník nebo nerezová ocel. Skleněné láhve jsou obvykle těžší a když se rozbijí, mohou být také nebezpečné. Kovové láhve jsou obvykle lehčí a odolnější, ale mohou ztratit svou vlastnost tepelné izolace.

Vojenské čutory jsou také vybaveny různými typy uzávěrů, jako jsou závitové uzávěry, korkové nebo plastové uzávěry. Tyto uzávěry umožňují snadné otevírání a zavírání láhve, díky tomu je plnění a vyprazdňování tekutin velice snadné.

Čutory se často používali v armádách po celém světě a byly kritickou součástí vybavení pro vojáky. Tyto láhve byly navrženy tak, aby byly odolné v bojových situacích a umožňující vojákům zůstat hydratovaní, což je důležité pro jejich zdraví a výkon.

Vojenské láhve dnes také slouží jako symbol vojenské historie a jsou často používány jako suvenýry nebo sběratelské předměty. Tyto láhve se často objevují na trzích s military a jsou oblíbené mezi sběrateli a nadšenci vojenské historie.

Čutora je důležitým prvkem pro vojenské operace a cestování. Je to robustní a odolný kus nádoby pro uchovávání pitné vody. Je důležité si uvědomit, že feldflašky byly kritickou součástí mnoha historických událostí a sloužily statečným vojákům a známým cestovatelům po celém světě.

 

"Kožená čutora je nádoba s bohatou historií a kulturním významem. Vyráběly se ručně, zkušení kožešníci pak čutoru dekorovali symboly pro jedinečnou identitu. Tyto nádoby jsou dnes vyhledávanými sběratelskými předměty a symbolizují historii cestování a dobrodružství."

 

kožená čutora

 

prohlednout-produkt

 

 

Zpět do obchodu